Dubai Service

Z roku na rok, Dubaj zyskuje na popularności nie tylko jako hub turystyczny, ale przede wszystkim jako hub finansowo-handlowy. Przeciwdziałając skutkom pandemii Covid-19, Dubaj uruchomił wiele strategicznych programów mających na celu przyspieszenie cyfrowej transformacji emiratu, zwiększenie inwestycji zagranicznych czy też pobudzenie najbardziej kreatywnych gałęzi gospodarki. Co najważniejsze, od 2021 roku zniesiona została konieczność posiadania 51% udziałów przez lokalnego sponsora w podmiotach zakładanych w ramach tzw. Dubai Mainland. Przełożyło się to na ilość wydawanych licencji biznesowych, które rosną w tempie wykładniczym. My również obserwujemy coraz większe zainteresowanie ze strony naszych klientów, dlatego też zdecydowaliśmy się poszerzyć ofertę naszych usług o wsparcie w zakładaniu podmiotów gospodarczych w Dubaju.

Założenie działalności w Dubaju (Mainland) oferuje następujące korzyści:

Prowadzenie biznesu opierać może się o trzy podstawowe rodzaje licencji:

Komercyjna

np. obrót nieruchomościami, logistyka, turystyka, import/eksport, sprzedaż dóbr i usług, etc.

Przemysłowa

produkcja oraz przetwórstwo przemysłowe

Profesjonalna

dla przedsiębiorców sprzedających określone umiejętności (np. usługi medyczne, salon piękności czy mechanika samochodowa)

Naszych klientów przeprowadzamy przez cały proces, począwszy od ustalenia formy działalności, jej nazwy, wyboru prawidłowej aktywności gospodarczej, a skończywszy na znalezieniu odpowiedniej przestrzeni biurowej, czy też założeniu konta bankowego. Wspieramy również w kwestii uzyskania rezydencji w Dubaju, a także zatrudnienia pracowników.

Oprócz Dubai Mainland, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dostępne są jeszcze dwie dodatkowe opcje założenia działalności gospodarczej: 
 • 1) Dubai Free Zone – istnieje ponad 40 wolny stref w ZEA, dedykowanych do najróżniejszych kategorii aktywności gospodarczych
  • Dla przykładu Jebel Ali Free Zone (JAFZA) zlokalizowana jest przy jednym z największych portów morskich na świecie (Jebel Ali Port).  Strefa posiada własne usługi logistyczne, transportowe i celne, które służą wsparciem podmiotom gospodarczym działających w ramach JAFZA. 
  • Dubai Internet City (DIC) czy Dubai International Finance Center (DIFC) to odpowiednio mekki spółek IT i spółek finansowych.  
  • Niestety w ostatnim czasie koszty założenia spółek w ramach Free Zones powoli zaczynają przewyższać koszt założenia działalności w Dubai Mainland.  Jest również coraz trudniej, zwłaszcza zupełnie nowym podmiotom gospodarczym, o założenie firmowego konta bankowego. 
 • 2) Offshore – forma działalności dedykowana dla spółek, które nie planują prowadzenia biznesu z podmiotami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  Proces założenia spółki odbywa się przez internet i nie wymaga obecności klienta w ZEA.  Najbardziej popularne strefy oferujące taką usługę to wcześniej wspomniana JAFZA oraz Ras Al Khaimah (RAK).  Podstawowe zalety spółki offshore to: 
  • 0% stawka podatku CIT oraz PIT
  • możliwość uzyskania 100% udziałów w spółce (bez konieczności posiadania lokalnego udziałowca)
  • udziałowcy i właściciele spółki nie mają obowiązku publicznej rejestracji swoich danych 
  • Brak opłat celnych (eksport/import) 
  • Możliwość repatriacji 100% zysków z działalności 
  • Nie ma konieczności posiadania fizycznego biura w ZEA
EnglishPolish